Dnevni arhiv: 2 aprila, 2024

Planinski pohod na Stolpnik – POŠ Socka

Planinski pohod na Stolpnik

Na lepo sončno soboto, 23. marca, smo se člani planinskega krožka POŠ Socka odpravili na pohod.

Naš cilj je bil Stolpnik na Konjiški gori. Tokrat je bilo naše izhodišče v Slovenskih Konjicah. Začetek naše poti smo prehodili po Zmajčkovi poti, nato pa smo nadaljevali po označeni planinski poti. Na trenutke nas je spremljal veter, vendar je bil ob toplem vremenu prav dobrodošel. Med potjo smo vonjali čemaž in uživali ob pogledu na cvetoče rastline. Ko smo prispeli na vrh, je po malici sledil še vzpon na stolp. Vsi smo se fotografirali na polovici vzpona, najbolj pogumni pa tudi na zelo vetrovnem vrhu. Na poti nazaj smo občudovali ostanke konjiškega gradu in ugibali, kaj vse se je nekoč tam dogajalo. V dolino smo se vrnili zadovoljni, da smo tako dolgo pot uspešno premagali, v glavi pa so nam ostali spomini na ta prijeten pohod.

Besedilo: Sabina Skok

Fotografije: Sabina Skok in Irena Berzelak

Čistilna akcija na POŠ Socka

Sončno vreme, prijetne temperature in obljubljen sladoled – ni lepše napovedi in motivacije za to, da očistimo naš kraj.

V petek, 22. 3. 2024, smo se pridružili čistilni akciji, ki jo organizira Občina Vojnik. Skupaj z vrtcem smo očistili šolski okoliš in poti, na katere najraje zahajamo. Otroci so pridno čistili in ločevali odpadke. Kot vsako leto so se tudi letos čudili, čemu toliko odpadkov. Ljudje smo ozaveščeni o posledicah onesnaževanja narave, pa kljub temu nekateri zavestno delujejo ravno nasprotno.

Po zadovoljstvu, ki ga je prinesel pogled na očiščeno Socko, smo se odžejali s sokovi in posladkali s sladoledom, za kar se zahvaljujemo Krajevni skupnosti Nova Cerkev. Otroci so odločeni, da oni ne bodo nikoli tako onesnaževali narave. Zmoremo to tudi vsi odrasli?

Besedilo: Sabina Skok

Fotografije: Sabina Skok, Špela Cehner, Urška Koželj

Altermed

V petek, 15. marca 2024, je nekaj učencev zastopalo našo šolo na sejmu Altermed – Green Vita, ki je potekal 15.–17. marca 2024 v Celju. Gre za projekt v sklopu EKO ŠOLE.

Letos je bila glavna tema pomen zdravja, naš odnos do zdravja ter doživljanje in pojmovanje zdravja kot vrednoto – še posebej zato, ker ima zdravje kot vrednota pomembno mesto tudi v družini.

Vid, Lovro, Zarja, Minka in Bine so na degustacijskem odru kuhali in pripravljali FIŽOLOV NARASTEK oziroma FIŽOLOVO OMLETO, ki so jo postregli na spomladanski posteljici iz spomladanskih rastlin, kot so regrat, vijolice in marjetice.

Gledalcem so predstavili postopek in povedali nekaj pozitivnih lastnosti superživila FIŽOLA in rastlin, na katerem je bil postrežen.

Recept je pripravila učiteljica Metka Klinc, ki je bila skupaj z učiteljico Saro Zupanc tudi spremljevalka na samem dogodku, drugače pa je bila vodja projekta učiteljica Branka Čakš.

Naši učenci so bili zelo uspešni, saj so predstavili našo šolo in kuharske sposobnosti na visokem nivoju.

Sara Zupanc

Prireditev Pridi z nami v pomlad

Učenci razredne stopnje Osnovne šole Vojnik so v sredo, 27. marca 2024, v športni dvorani Vojnik navdušili občinstvo.

Skupaj z mentoricami so pripravili program, ki je bil navdihujoč, prijeten ter pevsko, plesno in dramsko obarvan. Nastopili so vsi učenci od 1. do 4. razreda ter dekleta 5. razreda, ki obiskujejo plesni krožek. Dvorana je bila zapolnjena do zadnjega kotička.

Ženske so ob vstopu prejele tudi majhno darilo, ki je bilo ročno delo učiteljice Tejke Jager in učencev 4. in 5. razreda, ki obiskujejo podaljšano bivanje.

Zahvaljujemo se vsem nastopajočim in njihovim učiteljicam za pripravljen program.

Kaja Humski