Čistilna akcija na POŠ Socka

Sončno vreme, prijetne temperature in obljubljen sladoled – ni lepše napovedi in motivacije za to, da očistimo naš kraj.

V petek, 22. 3. 2024, smo se pridružili čistilni akciji, ki jo organizira Občina Vojnik. Skupaj z vrtcem smo očistili šolski okoliš in poti, na katere najraje zahajamo. Otroci so pridno čistili in ločevali odpadke. Kot vsako leto so se tudi letos čudili, čemu toliko odpadkov. Ljudje smo ozaveščeni o posledicah onesnaževanja narave, pa kljub temu nekateri zavestno delujejo ravno nasprotno.

Po zadovoljstvu, ki ga je prinesel pogled na očiščeno Socko, smo se odžejali s sokovi in posladkali s sladoledom, za kar se zahvaljujemo Krajevni skupnosti Nova Cerkev. Otroci so odločeni, da oni ne bodo nikoli tako onesnaževali narave. Zmoremo to tudi vsi odrasli?

Besedilo: Sabina Skok

Fotografije: Sabina Skok, Špela Cehner, Urška Koželj