Zasaditev visokih gred na POŠ Socka

Na POŠ Socka smo sejali in sadili. V okviru občinskega projekta smo ob naši šoli pridobili dve visoki gredi.

V ponedeljek, 15. 4. 2024, nas je obiskala dr. Ana Vovk. Predala nam je svoje znanje o sestavljanju in vzdrževanju visokih gred. Otroci so z zanimanjem poslušali, saj je gospa Vovk govorila iz lastnih izkušenj in nam pokazala svoje visoke grede, ki jih doma postavlja in vzdržuje.

Po teoretičnem delu je sledila uporaba znanja. Na dno visoke grede smo nalomili veje, nato smo dodali srednjo plast, v kateri so karton, časopisni papir, stare cunje, seno in listje. Vrhnjo plast smo sestavili iz domačega komposta in zemlje.

Sledilo je še najzanimivejše početje – sejanje. S pomočjo dr. Vovk smo naredili načrt zasaditve. Posejali in posadili smo, kar so prinesli otroci, in vse skupaj pokrili z zastirko. V naši gredi se tako skriva ogromno različnih rastlin. Sedaj nas čaka najzahtevnejše delo. Čakanje, da rastline vzklijejo.

Besedilo: Sabina Skok

Fotografiji: Špela Cehner, Sabina Skok