Altermed

V petek, 15. marca 2024, je nekaj učencev zastopalo našo šolo na sejmu Altermed – Green Vita, ki je potekal 15.–17. marca 2024 v Celju. Gre za projekt v sklopu EKO ŠOLE.

Letos je bila glavna tema pomen zdravja, naš odnos do zdravja ter doživljanje in pojmovanje zdravja kot vrednoto – še posebej zato, ker ima zdravje kot vrednota pomembno mesto tudi v družini.

Vid, Lovro, Zarja, Minka in Bine so na degustacijskem odru kuhali in pripravljali FIŽOLOV NARASTEK oziroma FIŽOLOVO OMLETO, ki so jo postregli na spomladanski posteljici iz spomladanskih rastlin, kot so regrat, vijolice in marjetice.

Gledalcem so predstavili postopek in povedali nekaj pozitivnih lastnosti superživila FIŽOLA in rastlin, na katerem je bil postrežen.

Recept je pripravila učiteljica Metka Klinc, ki je bila skupaj z učiteljico Saro Zupanc tudi spremljevalka na samem dogodku, drugače pa je bila vodja projekta učiteljica Branka Čakš.

Naši učenci so bili zelo uspešni, saj so predstavili našo šolo in kuharske sposobnosti na visokem nivoju.

Sara Zupanc