Dnevni arhiv: 23 februarja, 2023

en dinarček dva,
tri krofe, tri bobe
pa košček mesa.

V pustnem času so na šoli v Novi Cerkvi potekale različne dejavnosti.

Otroci so spoznavali pomen pusta, skupaj s starši izdelovali maske in kostume, prepevali pustne pesmi in pustni torek zaključili s plesom na šolskem igrišču.

Najbolj  smo se veselili sobotnega pustnega karnevala in pustnega torka, ko smo se sprehodili po vasi in bučno naznanjali svoj prihod. Povsod so nam vrata na široko odpirali in sladkarij za pusta hrusta se je nabralo toliko, da se bomo sladkali še nekaj dni.

Ida Grobenik

Zimske aktivnosti v naravi

V šoli Nova Cerkev radi sodelujemo z lokalnimi društvi.

Tokrat smo se podali na zasneženo pot v gozd z lovcem Brankom Jelenom in lovko Katarino Kotnik z lovskim psom. Ob raziskovanju in opazovanju smo izvedeli veliko zanimivosti o življenju gozdnih živali. Napolnili smo solnico, odkrivali in prepoznavali sledi gozdnih živali in napolnili ptičjo krmilnico. Slišali smo kar nekaj lovskih doživetij, ob katerih nam je zastajal dih.

Ni enostavno biti lovec. Moraš biti ljubitelj in dober poznavalec narave v vseh letnih časih.

Zadnje zaplate snega smo odkrili in izkoristili pri skakalnicah v Vizorah. Tam pridni in vztrajni člani SD Vizore urijo in trenirajo mlade skakalce. Franci Kotnik nam je predstavil zgodovino in začetke skakalnic, saj je, kot pravi, tukaj njegov »drugi dom«. Tudi letos držimo pesti, da nam sošolca Lucijan in Miha, ki sta se uvrstila na državno tekmovanje v šolskih smučarskih skokih, »priskačeta« izlet v Planico.

Za polepšano in aktivno slovo od zime se zahvaljujemo Lovski družini Vojnik in Smučarskemu društvu Vizore.

Ida Grobelnik

Tekmovali iz astronomije

14. januarja sta na 1. gimnaziji Celje za učence od 6. do 9. razreda potekali državni tekmovanji iz znanja astronomije.

Državnega tekmovanja se je udeležilo  9 učencev, in sicer 1 učenka 6. razreda, 4 učenci iz 7. razreda, 2 učenki iz 8. razreda in 2 učenca iz 9. razreda.

Zlato priznanje iz znanja astronomije sta dosegli Ana Marguč, 8. c, in Tjaša Krivec iz 9. d.

Srebrno priznanje so dosegli Bine Poznič, 7. c, in  Urška Komes, 7. a, Urška Sitar, 8. a, in Teo Košenina, 9. a.

Vsem tekmovalcem čestitamo za izvrsten uspeh.

Tatjana Hedžet