Zimske aktivnosti v naravi

V šoli Nova Cerkev radi sodelujemo z lokalnimi društvi.

Tokrat smo se podali na zasneženo pot v gozd z lovcem Brankom Jelenom in lovko Katarino Kotnik z lovskim psom. Ob raziskovanju in opazovanju smo izvedeli veliko zanimivosti o življenju gozdnih živali. Napolnili smo solnico, odkrivali in prepoznavali sledi gozdnih živali in napolnili ptičjo krmilnico. Slišali smo kar nekaj lovskih doživetij, ob katerih nam je zastajal dih.

Ni enostavno biti lovec. Moraš biti ljubitelj in dober poznavalec narave v vseh letnih časih.

Zadnje zaplate snega smo odkrili in izkoristili pri skakalnicah v Vizorah. Tam pridni in vztrajni člani SD Vizore urijo in trenirajo mlade skakalce. Franci Kotnik nam je predstavil zgodovino in začetke skakalnic, saj je, kot pravi, tukaj njegov »drugi dom«. Tudi letos držimo pesti, da nam sošolca Lucijan in Miha, ki sta se uvrstila na državno tekmovanje v šolskih smučarskih skokih, »priskačeta« izlet v Planico.

Za polepšano in aktivno slovo od zime se zahvaljujemo Lovski družini Vojnik in Smučarskemu društvu Vizore.

Ida Grobelnik