Dnevni arhiv: 17 februarja, 2023

Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku

Ob slovenskem kulturnem prazniku

V petek, 10. februarja 2023, smo na šoli obeležili slovenski kulturni praznik s krajšo proslavo.

Proslavo je začel pevski zbor, ki je zapel slovensko himno, nato je sledil krajši kulturni program. Učenke, ki so v šolskem projektu Naj pesem napisale najboljše pesmi, to so bile Julija Fenko, 7. c, Una Boštjančič, 8. a, in Nika Kramar, 9. d, so prejele knjižne nagrade. Nato je sledila predstava v izvedbi slovenskega igralca Nika Škrleca Povodni mož.

Predstava je bila zanimiva, učenci pa so se z veseljem vživljali v vlogi Povodnega moža in Urške.

Barbara Ojsteršek Bliznac

Kulturni dan za osmošolce

V petek, 10. februarja 2023, so imeli učenci kulturni dan na temo Franceta Prešerna in njegovih del.

Kulturni dan je potekal na šoli. Najprej so se učenci v kvizu o Francetu Prešernu spomnili na pesnikovo življenje in njegovi pesmi Povodni mož in Turjaška Rozamunda. Nato so v delavnicah ustvarjali in poustvarjali po svojih željah. Odločili so se lahko za gledališko, likovno, literarno ali novinarsko delavnico. Nastalo je veliko zanimivih in dobrih izdelkov, ki so jih predstavili v Vojniški čbelici na razstavi v avli šole.

Barbara Ojsteršek Bliznac

Na naši šoli raste kultura

Iz malega zraste veliko, pravijo. Tega se zavedamo tudi učiteljice POŠ Nova Cerkev.

Kaj vse je kultura, smo povprašale kar naše učence. Povabile smo jih k oblikovanju programa za Prešernov dan.

Prijavilo se je nekaj pevcev, instrumentalistov, plesalk, slikarka in celo čarovnikov. Prejšnji torek, 7. 2., so se nam predstavili na šolski prireditvi. Skupaj s skupino vrtca Mavrica smo jih navdušeno spodbujali.

Vsem nastopajočim se zahvaljujemo in jim želimo uspeha pri njihovi kulturni rasti še naprej. Verjamemo, da bo naslednje leto svoj talent pokazal še kdo.

Vesna Kotnik