Dnevni arhiv: 26 marca, 2024

Pevske intenzivne vaje

Pevci v Gorenju

22. in 23. 4. 2024 je v ŠOD Gorenje potekala intenzivna vaja mladinskega zbora.

Pevci so utrjevali program za bližnjo revijo in koncert. Poleg zborovodkinje sta jih spremljali učiteljici Janja Belej in Vesna Kotnik. Ob petju so se pevci tudi veliko družili ob športnih dejavnostih in zabavnih igrah. Vrnili so se utrujeni, a z lepimi vtisi in še bolj prijateljsko povezani.

E. K. Sorčan

Angleška sobota

V soboto, 16. marca 2024, je na POŠ Šmartno v Rožni dolini potekala angleška sobota za tretješolce.

Delavnic se je udeležilo 29 učencev iz centralne šole ter s treh podružničnih šol. Tretješolci so se preizkusili na treh različnih področjih: v izdelavi smoothijev, v računalniški delavnici ter v izdelavi zajčka. Izvajalke delavnic smo bile Irena Berzelak, Mojca Buršič in Vesna Kolin. Učenci so ob koncu aktivne sobote svoje vtise zapisali na plakat.

Vesna Kolin

Hitri lončki

Tudi v tem šolskem letu se je uspelo ekipi naše šole, ki so jo sestavljali Miha JAMNIŠEK ter Jaša DIMOVIĆ iz 7.a in Lucas KIDESS iz 7.b, uvrstiti s svojim dobrim rezultatom na studijsko snemanje, saj so Hitri lončki ena izmed rubrik v oddaji Male sive celice.

Prvo tekmovanje je bilo izvedeno v mesecu decembru. Njihovi nasprotniki so bili učenci OŠ Brezovica pri Ljubljani, katere so premagali in se tako uvrstili med šestnajst najboljših ekip.

Sledilo je snemanje v mesecu februarju. Njihovi nasprotniki so bili učenci iz OŠ Jakobski Dol. Žal so jih nasprotniki premagali, saj so bili hitrejši.

Fantje so pokazali, da so hitri, vztrajni in potrpežljivi.

Zapisala mentorica: Vilma Ošlak

Šestošolci v Cankarjevem domu

S šestošolci smo se v torek, 12. marca 2024, odpravili na koncert Ljudske teme v slovenski simfonični glasbi.

Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali v Ljubljano. Obiskali smo koncert v Cankarjevem domu v Ljubljani, v Gallusovi dvorani. Koncert je izvajal Orkester slovenske filharmonije z dirigentom Tilnom Drakslerjem. Skozi program nas je vodila moderatorka Klara Kastelec. Učencem se je zdela najbolj zanimiva zasedba Kurja koža v sestavi treh gospodov, ki so igrali na trstenke. Trstenke so ljudsko glasbilo, ki se redko uporablja na prireditvah.

Učenci so prireditev spremljali kulturno in se iz Ljubljane vrnili z lepimi glasbenimi vtisi.

Janja Belej