Imate kaj za pusta hrusta?

IMATE KAJ ZA PUSTA HRUSTA?

Pustni torek je za šolarje pomemben dan. Celo bolj pomemben od pustne sobote, ko se kot šola predstavimo na pustnem karnevalu v Novi Cerkvi. In čemu je temu tako?

Če bi vprašali otroke, bi se enoten odgovor glasil: »Ker se lahko našemimo tako, kot hočemo!« Tako se je na pustni torek na POŠ Socka zbrala pisana paleta najrazličnejših mask. Od lovcev, vojakov in kavbojk do princes, metuljčkov in čarovnic.

Dan se je začel s plesno zabavo v maskah, vsi pa so čakali na glavni del – sprehod po vasi. Obiskali smo številne hiše po Socki, zraven smo peli in se veselili. Odganjali smo zimo in prinašali pomlad, čeprav je po temperaturah sodeč le-ta že pred vrati. Nabrali smo kup sladkarij, zelo smo se razveselili tudi krofov, mandarin, jabolk in soka. S polnimi želodčki smo se vrnili v šolo, otroci pa so že delali načrte za popoldansko pohajkovanje po vasi.

Besedilo in fotografije: Sabina Skok