Dnevni arhiv: 10 junija, 2024

Folklora na vasi

FOLKLORA NA VASI

V nedeljo, 9. 6. 2024, je v parku pod Lipami v Novi Cerkvi potekala prireditev z naslovom Folklora na vasi.

Udeležili so se je tudi otroci iz POŠ Socka in Vrtca Mavrica, enote Socka, ki obiskujejo plesni krožek na podružnici. Predstavili so se s tremi folklornimi plesi. Prireditev je uspela lepo, otroci pa so bili po svojem nastopu zadovoljni.

Veronika Pirman

Zotkini talenti 2024

ZOTKINI TALENTI 2024

V nedeljo, 2. junija, je v Gallusovo dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani potekala prireditev ZOTKINI TALENTI 2024.

Prireditev je bila namenjena najuspešnejšim mladim talentom oziroma vsem zlatim nagrajencem državnih tekmovanj iz znanja in srečanja mladih raziskovalcev v organizaciji Zveze za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) v šolskem letu 2023/2024. Prireditev je povezoval Nik Škrlec. Pred prireditvijo so v Veliki sprejemni dvorani pripravili tudi alejo tehniških in naravoslovnih fakultet, kjer so lahko povabljeni talenti izvedeli  več o študijih in načinu raziskovanja na srednjih šolah in fakultetah.

Na to prireditev sta bili povabljeni tudi naši učenki, in sicer MINKA FERJUC iz 7. b, ki je prejela zlato priznanje za raziskovalno nalogo Umetna inteligenco oz. ChatGPT v očeh devetošolcev, in NIKA ROVAN iz 9. c, ki je prejela zlato priznanje iz logike.

Obe učenki ter njuni starši so bili navdušeni nad prireditvijo, ki je bila izpeljana na nivoju, ki si ga naši uspešni učenci zaslužijo.

Vilma Ošlak

Bistroumni

Bistroumi 2024

V nedeljo, 2. junija 2024, so v Unionski dvorani v Ljubljani slavnostno podeli nagrade in pohvale najuspešnejšim na državnih tekmovanjih iz znanja v organizaciji DMFA Slovenije.

Prireditev so popestrili zanimivi gosti in gostje iz sveta znanosti in umetnosti, med njimi tudi znanstvenica in nekdanja tekmovalka dr. Zala Lenarčič, doktorica kvantne fizike in prejemnica nagrade ERC.

Na prireditev je bil povabljen Marcel Žibret iz 7. b, ki je prejel pohvalo z državnega tekmovanja iz znanja astronomije UTRINEK.

Čestitke Marcelu!

Mentorica: Tatjana Hedžet

Državno tekmovanje iz znanja fizike

Državnega tekmovanja iz znanja fizike, ki je potekalo v Mariboru na Fakulteti za naravoslovje in matematiko 18. maja 2024,  sta se udeležila Bine Poznič, 8. c, in  Ema Božnik iz 8. a. Oba sta dosegla zelo lep uspeh.

Zlato Stefanovo priznanje iz fizike je dosegla Ema Božnik, Bine Poznič pa srebrno Stefanovo priznanje iz fizike.

Ema se je uvrstila na 21. mednarodno mladinsko naravoslovno olimpijado, ki bo decembra 2024 v Bukarešti v Romuniji.

Čestitamo!

Tatjana Hedžet