Zotkini talenti 2024

ZOTKINI TALENTI 2024

V nedeljo, 2. junija, je v Gallusovo dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani potekala prireditev ZOTKINI TALENTI 2024.

Prireditev je bila namenjena najuspešnejšim mladim talentom oziroma vsem zlatim nagrajencem državnih tekmovanj iz znanja in srečanja mladih raziskovalcev v organizaciji Zveze za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) v šolskem letu 2023/2024. Prireditev je povezoval Nik Škrlec. Pred prireditvijo so v Veliki sprejemni dvorani pripravili tudi alejo tehniških in naravoslovnih fakultet, kjer so lahko povabljeni talenti izvedeli  več o študijih in načinu raziskovanja na srednjih šolah in fakultetah.

Na to prireditev sta bili povabljeni tudi naši učenki, in sicer MINKA FERJUC iz 7. b, ki je prejela zlato priznanje za raziskovalno nalogo Umetna inteligenco oz. ChatGPT v očeh devetošolcev, in NIKA ROVAN iz 9. c, ki je prejela zlato priznanje iz logike.

Obe učenki ter njuni starši so bili navdušeni nad prireditvijo, ki je bila izpeljana na nivoju, ki si ga naši uspešni učenci zaslužijo.

Vilma Ošlak