Kulturni dan

KULTURNI DAN – VESELO V NOVO LETO

Učenci zadnje triade so 22. december 2023 preživeli v prazničnem vzdušju. Na šoli smo izvedli kulturni dan, ki je zajel obeležitev treh bližajočih se praznikov.

Prvo uro so se devetošolci zbrali na srečanju z uspešnim mladim podjetnikom, ostali oddelki pa so že po svojih načrtih praznovali s sošolci. Po malici so se vsi učenci zbrali v telovadnici, kjer so najprej prisluhnili proslavi ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Ravnateljica Nataša Čerenak je vsem zbranim izrekla praznična voščila, ob pomoči predsednice šolskega parlamenta Ane Marguč pa je tudi razglasila rezultate tekmovanja za najlepšo okrasitev. Program, ki ga je oblikoval Mladinski pevski zbor, se je nato božično obarval. Popestrili so ga tudi recitatorji iz 8. b, Tian Kostanjšek, Jakob Šetina in Lea Sentočnik, in pa trio harmonik, Jaka in Anže Božnik ter Nejc Podergajs Ostruh. Zadnji del pestrega dogajanja je bila filmska predstava Šepet metulja, ki ga je za učence tretje triade omogočil Šolski sklad.

Emilija Kladnik Sorčan