Šolsko tekmovanje iz matematike

Na matični šoli in na vseh podružnicah je 16. marca 2023 potekalo od prvega do vključno sedmega razreda Kenguru Vegovo tekmovanje in od osmega do vključno devetega razreda Vegovo šolsko tekmovanje.

Tekmovanja se je udeležilo  skupaj 225 učencev. Priznanje je osvojilo 79 učencev. Učenci Teo Košenina iz 9. a, Lara Čebular in Alina Crnčec iz 9. b, Peter Bevc iz 9. c, Kyrylo Lypko iz 9. d, Andraž Marzidovšek, Matevž Juteršek in Staša Markič iz 8. a, Jaka Beković iz 8. b, Kornelija Rezar, Evita Hebar in Ana Marguč iz 8. c, Žak Gostenčnik, David Kolar in Bine Poznič iz 7. c, Jaša Dimović iz 6. a, Marcel Žibret iz 6. b ter Tara Košenina iz 6. c pa so se uvrstili na regijsko tekmovanje, ki bo 5. aprila na OŠ Ob Dravinji v Slovenskih Konjicah.

Zelo smo veseli, da se naši učenci tako množično udeležujejo tovrstnih tekmovanj in na njih dosegajo tudi zelo dobre rezultate. Vsem, ki so se uvrstili na regijsko tekmovanje želimo uspešno pripravo in čim boljše rezultate ter uvrstitev na državno tekmovanje.

Vilma Ošlak