Projekt Cinkarne Celje na POŠ Socka: Vsaka kapljica vode šteje

Cinkarna Celje vsako leto razpiše projekt, ki se ga z učenci, ki so vključeni v oddelek podaljšanega bivanja, z veseljem udeležimo.

Tudi tokrat smo se polni navdušenja prijavili in kmalu začeli z delom. Cinkarna nam glede na število prijavljenih otrok pošlje material za ustvarjanje, otroci pa nato na dano temo ustvarjajo.

Naslednje leto Cinkarna Celje praznuje 150 let, zato so si zamislili, da bi skupaj oblikovali 150 kapljic z motivi vode. Poslali so nam predlogo – obliko kapljice, kamor naj bi narisali motiv vode, ki nas je navdahnil. Učencem je bila tema zelo blizu in zanimiva, zato so se rade volje lotili risanja.

Ob koncu smo izdelke izrezali in razstavili na šolskem hodniku. Dodali pa smo tudi nekaj zanimivosti v zvezi z vodo.

Cinkarna nas bo o poteku projekta še obvestila.

Maja Drobnič Grosek