Je copatek ali ni copatka?

V ponedeljek, 18. decembra 2023, je na POŠ Socka potekala novoletna prireditev z naslovom »Je copatek, ni copatka«.

Na prireditvi so se predstavili učenci od prvega do petega razreda POŠ Socka, skupaj z otroki iz vrtca Mavrica, enote Socka. Prireditev se je navezovala na znano otroško pravljico Muca Copatarica. Poleg pravljice, ki je bila rdeča nit celotne prireditve, je bila prireditev obogatena s številnimi dramskimi vložki ter pevskimi in plesnimi točkami. Otroci so iskali svoje copatke, obiskali so Muco Copatarico, popeljali so nas v mačjo šolo in nam predstavili številne mačje uganke in pregovore. Naposled so svoje copatke le našli in ugotovili, da se za svoje stvari res splača vzorno skrbeti.

Veronika Pirman