Evropski dan jezikov

EVROPSKI DAN JEZIKOV

26. septembra smo na matični šoli obeležili EVROPSKI DAN JEZIKOV, ki ga praznujemo od leta 2001.

Sedmošolke so pripravile radijsko oddajo z nagradnim vprašanjem. V oddaji smo izvedeli veliko zanimivosti o jezikih. Vsako uro pa smo po šolskem radiu slišali koristne informacije v tujih jezikih. Naj jih omenim nekaj: jedilnik v nemščini, prometne informacije v italijanščini, vremensko napoved v češčini. Za zaključek pa smo prisluhnili liričnemu utrinku v švedščini.

Zelo obiskana je bila stojnica v pritličju, kjer so se učenci lahko pomerili v lomilcih jezika, sodelovali v kvizu ter si ogledali različne plakate in knjige v različnih jezikih. Naša šolska maskota Vojč in skupina sedmošolk so poskrbeli, da smo tudi ta dan poskrbeli za zdravje in se razmigali. Pripravili so kratko telovadbo s štetjem v angleščini, nemščini in španščini. Torej jezikih, ki se jih se v letošnjem šolskem letu učimo na naši šoli. Naj zaključim z letošnjim motom evropskega dneva jezikov: RECI DA JEZIKOM!

Mentorica: Petra Jager Čakš

Dostopnost