Matematično tekmovanje

MATEMATIČNO TEKMOVANJE MATEMČEK

Prostorska predstavljivost je veščina, ki ni pomembna le pri matematiki, ampak tudi v vsakdanjem življenju (na potovanjih, v arhitekturi …).  Za otroka je pomembno, da se z nalogami, ki razvijajo le-to, srečajo že v zgodnjih letih. Zato smo v letošnjem šolskem letu za otroke od 2. do 9. razreda organizirali matematično tekmovanje Matemček, ki temelji na zgoraj omenjenem področju. Šolska raven tekmovanja je potekala 11. 11. 2022. Udeležilo se ga je 152 učencev.  Doseženi rezultati so bili zelo vzpodbudni, saj je bilo doseženih 75 bronastih in 22 bisernih priznanj. 

Državno tekmovanje je potekalo 24. 11. 2022, katerega smo ravno tako organizirali na naši šoli.  Sodelovalo je 20 naših učencev. 1 učenec je dosegel zlato in 4 učenci srebrno priznanje.

Metka Klinc, koordinatorica tekmovanja

Dostopnost