Dnevni arhiv: 2 junija, 2023

Čisti zobki

OGLED NAGRADNE KINO PREDSTAVE ZA ČISTE ZOBKE

V četrtek, 1. junija 2023, so se učenci, ki so v šolskem letu 2022/2023  v Tekmovanju za čiste zobe ob zdravi prehrani zmagali, udeležili nagradne kino predstave v Cineplexxu Celje.

Ogledali so si film z naslovom »V 80 dneh okoli sveta«. Predstave so se udeležili tudi prvošolci in drugošolci POŠ Socka. Organizatorji prireditve so se zelo potrudili, saj so učencem poleg nagradne kino predstave pripravili tudi bogat in pester program, ki je bil obogaten tudi z glasbenimi točkami. Učenci so prejeli tudi nagrade. Po prireditvi so bili učenci vidno zadovoljni. Vse navedeno bo zagotovo pripomoglo k temu, da bodo otroci tudi v prihodnje zgledno skrbeli za svoje zobke.

Veronika Pirman

Dunaj

Hitri lončki

V sredo, 31. maja 2023, je urad RS za intelektualno lastnino izvedel nagradno ekskurzijo na Dunaj za zmagovalno ekipo Malih sivih celic, njihove navijače, zmagovalno ekipo Hitrih lončkov ter njihove mentorje. Ekskurzijo je organizirala agencija Kompas.

Tako so na to ekskurzijo odšli tudi Marcel Žibret, Ožbej Jager in Tjan Mastnak. Na Dunaju smo si najprej ogledali Tehniški muzej, nato smo z vodičem odšli na sprehod po Dunaju. Ogledali smo si trg Marije Terezije, Gofburg, parlament ter katedralo sv. Štefana. Imeli smo tudi nekaj prostega časa za individualni ogled Dunaja. Sledila je vožnja po Ringu.

Na tej ekskurziji so bile prisotne tudi ustvarjalke oddaje Male sive celice, ki so se z veseljem družile s tekmovalci in z nami mentorji. Prav tako so bile z nami tudi predstavnice urada RS za intelektualno lastnino, ki so na kratko predstavile s čim se na uradu sploh ukvarjajo.

Ekskurzija je bila za vse nas zelo zanimiva tudi zaradi tega, ker nam je naš vodič povedal veliko zanimivega o zgodovini in svojo razlago podkrepil z veliko anekdotami.

Gotovo se vsi strinjamo, da si učenci takšne ekskurzije zaslužijo, saj veliko prostega časa namenijo ne samo delu za šolo, ampak tudi pripravam na takšna tekmovanja.

Vilma Ošlak, mentorica

Noč branja

NOČ BRANJA 2023

V maju se je tudi letos za vedoželjne in pridne bralce odvila Noč branja 2023.

Učenci so za vstopnico na dogodek prebrali kar nekaj knjig, ob tem pa še narediti izdelke in risbe, iz katerih je nastala tudi izjemna razstava na temo narave.

Učence je obiskala gostja, ilustratorka Katja Pavšer, ki je predstavila svojo knjigo Mihec in živali, kasneje pa so pri njej sledile delavnice, kjer so se učenci učili risati preproste risbe. Za spomin na prelep knjižni večer so si učenci domov odnesli svoje kazalke in knjige, ki so jih napisali in ilustrirali sami.

Zvečer se je odvila še joga za otroke, za tem so po sobicah imeli kino večer, nato pa je vseh 115 otrok v šoli tudi prespalo.

Prijetno vzdušje, otroška radovednost in srčno veselje so bili rdeča nit letošnjega dogodka.

Kaja Humski

Medeni vikend

Medeni vikend na POŠ Šmartno

Na POŠ Šmartno smo letos prvič pripravili delovni vikend. Odločili smo se za MEDENI VIKEND.

Leta 2017 je na pobudo Slovenije Organizacija Združenih narodov razglasila 20. maj za svetovni dan čebel. Tako smo se odločili in ta dan obeležili tudi mi. V petek popoldan smo v  vseh petih delavnicah ustvarjali, plesali, sadili in pekli na temo čebel in sladkega medu. Učenci  so se skozi ves vikend dodobra opremili z znanjem ter pomembostjo čebel in njihovega obstoja.

V soboto dopoldan, ko so po učence prišli starši, smo svoje delo predstavili tudi njim.

Vikend je bil ustvarjalen in zelo uspešen. Polni novih doživetij in znanja smo odšli domov.

Milanka Kralj

HITRI LONČKI

Hitri lončki

Tudi v tem šolskem letu se je uspelo ekipi naše šole, ki so jo sestavljali Ožbej JAGER ter Tjan MASTNAK iz 6. a in Marcel ŽIBRET iz 6. b, uvrstiti s svojim dobrim rezultatom na studijsko snemanje, saj so Hitri lončki ena izmed rubrik v oddaji Male sive celice.

Prvo tekmovanje je bilo izvedeno v mesecu novembru. Njihovi nasprotniki so bili učenci OŠ Gradec – POŠ Vače, ki so jih premagali in se tako uvrstili med šestnajst najboljših ekip.

Sledilo je snemanje v mesecu januarju. Njihovi nasprotniki so bili učenci OŠ Franceta Bevka iz Ljubljane. Uspelo jim je, da so jih premagali in so se tako uvrstili med osem najboljših.

V mesecu marcu so bili njihovi nasprotniki učenci z OŠ Šmarje-Sap. Tudi njih so premagali in se uvrstili v polfinale.

V polfinalu so bili njihovi nasprotniki učenci z OŠ Toma Brejca Kamnik. Po napeti tekmi so jih premagali in tako postali skupaj z OŠ Bogojina finalisti sezone.

Snemanje finalne oddaje je potekalo v mesecu maju. Po zaslugi dobrih živcev in hitrih prstov so naši fantje postali zmagovalci sezone. Za nagrado so dobili nekaj družabnih iger ter izlet na Dunaj, ki so se ga zelo razveselili.

Zelo smo veseli, da jim je uspelo. So pa pripravljeni svoje izkušnje in znanje deliti tudi z drugimi, tako da mi bodo v veliko pomoč pri pripravi ekipe za naslednje šolsko leto.

Vilma Ošlak, mentorica