Planinci Nova Cerkev

Tudi v letošnjem šolskem letu smo bili planinci Podružnične osnovne šole Nova Cerkev zelo aktivni. Planinski krožek je obiskovalo 53 učencev in pohode smo imeli v vseh letnih časih.

Jesenski pohod je bil okrog Kislice, kamor smo povabili tudi starše, bratce, sestrice ter babice in dedke. Po končanem pohodu so nam člani športnega društva Socka spekli slastne palačinke.

Drugi pohod je bil zimski. Pred odhodom na pohod nam je Planinsko društvo Vojnik pripravilo poučne delavnice, po delavnicah pa smo se z lučkami odpravili na krajši pohod po delu Slomškove poti v Novi Cerkvi.

Na pomladni pohod smo odšli na Dobrno, kjer smo se odpravili na Gruševec.

Čeprav še ni koledarsko poletje, smo zadnji pohod poimenovali poletni. Odpravili smo se na Sv. Tomaža nad Vojnikom, kjer nam je gospod Tomaž iz Planinskega društva Vojnik odprl kočo in nas počastil s sladoledom.

Vsi planinci smo zadovoljni in veseli zaključili naše planinsko leto in se že veselimo novega. Hvala tudi vsem spremljevalcem, ki ste bili z nami.

Mentorici Lidija Štimulak in Petra Kojc