Šolski novinarji na Novem tedniku in Radiu Celje

V sredo, 12. junija 2024, so učenci izbirnega predmeta Šolsko novinarstvo obiskali medijsko hišo Novi tednik in Radio Celje.

Učencem sta medijsko hišo predstavila odgovorna urednica Novega tednika Manca Mirnik in radijski moderator Boštjan Oder. Najprej so spoznali delo novinarjev časopisa, nato pa so si ogledali še radijske prostore in studio. Skupaj so posneli tudi nekaj izjav za popoldansko oddajo na Radiu Celje ter videli, kako potekata snemanje in obdelovanje zvoka, ki ga radijski poslušalci lahko vsak dan slišimo prek radia.

Najbolj zanimiva je bila ugotovitev, da lahko umetna inteligenca v nekaterih primerih že nadomesti radijski glas, kar smo se lahko sami prepričali v radijski vremenski napovedi, ki jo je pripravil računalniški program za umetno inteligenco.

Obisk je bil pester in zanimiv, z veseljem se vrnemo ponovno.

Barbara Ojsteršek Bliznac