Drugošolci na Gradu Velenje

V torek, 28. 5. 2024, so imeli drugošolci naravoslovni dan – zaključno ekskurzijo na Gradu Velenje.

Najprej so se povzpeli na grad in si ga dodobra ogledali. O gradu so izvedeli veliko zanimivih podatkov, legend in skrivnosti. Ali ste že slišali kdaj za legendo o Kunigundi? Učenci so si ogledali tudi grajski muzej in kasneje ustvarjali na grajskih ustvarjalnih delavnicah, kjer so si izdelali kar tri izdelke; meč, viteško čelado in krono. Na svoje izdelke so bili res ponosni, saj so jih ti domišljijsko ponesli v čas, ko so živeli pravi vitezi in kraljične.

Nato jih je čakalo še eno presenečenje, ogledali so si lahko pravi viteški spopad. Po aktivnostih na gradu so se še posladkali s sladoledom, kar je dnevu dejavnosti dalo piko na i.

Veronika Pirman