Rešimo naš planet

Ob dnevu Zemlje smo se četrtošolci in petošolci na Podružnični osnovni šoli Socka odločili pridružiti natečaju Kako rešiti naš planet.

Natečaj sta organizirala Eko šola in Časoris. Pobuda za natečaj se je porodila v organizaciji Global Youth and News Media. Namen je bil, da od otrok prejmejo ideje, kako rešiti naš planet, in jih posredujejo odločevalcem.

Odločili smo se sodelovati z video prispevkom, v katerem smo opozorili na to, da je za spremembe na našem planetu kriv in odgovoren človek. Učenci so nato poiskali rešitve, kako bi lahko izboljšali okolje, v katerem živijo – vas Socko. Poiskali so inovativne in izvirne rešitve in jih tudi predstavili.

Naš videoposnetek je objavljen v spletnem časopisu Časoris. V kategoriji drugega triletja sta bili objavljeni dve najboljši ideji, med katerimi je bila tudi naša.

Posnetek si lahko ogledate na spodnji povezavi.

Učenci in učenke v takšnih projektih radi sodelujejo, saj se zavedajo, da je čisto okolje pomembno za nas in naše zanamce.

Sabina Skok