Čistilna akcija na POŠ Socka

Letošnje visoke temperature so glavni vzrok, da ljudje že urejamo vrtove in okolice naših domov. Sončno vreme nas vabi, da čas preživljamo zunaj, na prostem.

Na pobudo Občine Vojnik in KS Nova Cerkev smo se tudi letos vključili v čistilno akcijo. Očistili smo okolico šole, glavne poti v okolici, igrišče ob graščini in območje ob reki Hudinji. Sodelovali so vsi učenci in učiteljice šole. Z veseljem pa so priskočili na pomoč tudi otroci iz vrtca Mavrica, enota Socka, z vzgojiteljicami.

V ponos nam je, da se mladi zavedajo pomena čistega okolja, da k akciji radi in z veseljem pristopijo. Nadvse pa nas veseli opažanje, da je odpadkov vsako leto manj.

Tudi to pomlad bomo lahko v učnih urah, preživetih zunaj šole, uživali ob pogledu na čisto Socko.

Sabina Skok

Fotografije: Veronika Pirman, Suzana Jelenski Napotnik, Janija Brezovnik, Sabina Skok