Jesenska pohoda

Jesenska pohoda planincev drugošolcev in tretješolcev OŠ Vojnik

Dve lepi jesenski soboti smo mladi planinci z mentoricami Katjo Zupančič, Petro Kojc in Urško Agrež izkoristili za planinsko druženje.

21. septembra 2024 smo se odpravili na Hubo, 12. oktobra 2024 pa smo se podali na Brnico. Pot na Hubo je bila zanimiva, saj nam je narava pripravila zanimive ovire, ki smo jih z lahkoto premagali, in odkrivali čudovite kotičke gozda ob poti.

Na Brnico smo se podali po deževni noči in prvi del poti prehodili ob visoki reki Savinji. Pot nas je vodila čez viseči most, ki se je rahlo premikal pod našimi koraki. Na cilju, pri koči na Brnici, smo se okrepčali z dobrotami iz nahrbtnikov, se družili s planinskimi prijatelji, nato pa smo se podali v dolino, kjer so nas pričakali starši.

Urška Agrež