Dnevni arhiv: 8 decembra, 2024

Sladkorna bolezen

Tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni 2024/25

V letošnjem šolskem letu se je Tekmovanja iz znanja o sladkorni bolezni, ki ga organizira Zveza društev sladkornih bolnikov Slovenije, udeležilo 15 učencev in učenk. Bronasto priznanje so na šolskem  tekmovanju dosegli: Neža Planko, 9. c, Ajda Videnšek, 7. c, Vita Vranc, 8. c, Lucija Cvik, 7. c, Nika Leber, 8. b, Izabela Vitez, 8. c, in Marcel Žibret, 8. b.

Na državnem tekmovanju pa sta odlično znanje o tej bolezni pokazali in dosegli srebrno priznanje Neža Planko in Vita Vranc.

Mentorica Polona Bastič

Most

Na odprtju mostu

V začetku decembra smo na POŠ Nova Cerkev obeležili odprtje novega mostu v Polžah.
Na odprtju prečudovitega mostu so zaplesali petošolci pod mentorstvom Damjane Ferlic, z zvokom harmonike pa jih je spremljal Rok Švab.
Ida Grobelnik

Miklavžev sejem

Miklavžev sejem

Učenci POŠ Nova Cerkev so tudi letos s prodajo izdelkov zbirali denar za Šolski sklad.

Tako so 1. decembra 2024 na Miklavževem sejmu že tradicionalno postavili svojo stojnico v središču vasi. Nekaj utrinkov s sejma …

Ida Grobelnik

Knjigobežnica Nova Cerkev

Mi imamo knjigobežnico …

… hiško za izmenjavo knjig po načelu PODARIM – DOBIM.

Kot ljubitelji knjig verjamemo, da bomo pogosto odpirali vrata hišice, ki smo jo skupaj s Turističnim društvom Nova Cerkev, predstavnicami Občine Vojnik in vodstvom OŠ Vojnik slavnostno odprli predzadnji novembrski dan. In ta dan je v hišico vstopilo nekaj novih knjig, ki sta jih podarili Občina Vojnik in ravnateljica OŠ Vojnik.

Dogodek je polepšal še venček ljudskih OPZ POŠ Nova Cerkev in prečudovita kvačkana knjižna kazala naših mojstric Turističnega društva Nova Cerkev.

Ida Grobelnik

Glina

   

Pri Mili Kočevar smo ustvarjali  z glino

Na izjemno prijetno in ustvarjalno  delavnico nas je v svojo delavnico povabila gospa Mila Kočevar, ki je prisluhnila želji našega sošolca Patrika. Ker nas je veliko, nas je gostila kar dva dni zapored. Predstavila nam je orodja in pripomočke, različne tehnike gnetenja in oblikovanja in seveda svoje umetnine, ki krasijo njen dom.

Vsak je oblikoval tri izdelke in resnično smo uživali v ustvarjanju in ob Milini pomoči je vse uspelo.

Očitno pa je z nami uživala tudi umetnica, saj je zapisala takole: “Glina je vsaj zame en čudovit material, iz katerega lahko izvabiš vse, kar želiš. So posode in posodice, ki jih uporabljaš v vsakdanu, in so skulpture, kjer izraziš svojo umetniško žilico. Da se ta razvije kasneje v življenju, jo ponudimo otroku že v rani mladosti.  Saj ne rečem, da bodo vsi, ki so bili na delavnici, bodoči lončarji in kiparji, pa vendar nekaj  njih zagotovo. In to šteje, zato so takšna druženja koristna in meni zelo prijetna. Opazila sem, da je večina otrok lepo sledila podajanju osnov oblikovanja in nato naredila izjemne izdelke. Prepričana sem, da bodo še želeli oblikovati glino in občutiti njeno voljnost. Tu sem, če bo kdo od njih čutil željo, da poglobi znanje, in vem, da bo prekosil moje in da bo z veseljem še kdaj segel po glini in izrazil tisto v njem, ki kliče po oblikovanju čudovite gline. Ko bodo izdelki odžgani in nato določeni še glazirani, pa se zopet srečamo.”

Zadnje novembrske dni smo v velikem pričakovanju zopet pohiteli k Mili in ponosno prevzeli naše prve umetnine iz gline. To potrjujejo priložene fotografije.

Zagotovo to ni bila naša zadnja delavnica z glino.

Ida Grobelnik

 

 

 

 

Orodna vrstica za dostopnost