Dnevni arhiv: 17 septembra, 2024

POŠ Socka obiskal policist

Prijetno druženje s policistom

10. septembra 2024 nas je na Podružnični osnovni šoli Socka obiskal policist, gospod Dani Ugnar.

Policist je učencem 1. in 2. razreda predstavil varne šolske poti ter predaval o pravilnem ravnanju v prometu. Učenci so prisluhnili njegovim koristnim nasvetom o varnosti v prometu. Gospod Ugnar je poudaril, kako pomembno je, da se v prometu obnašamo previdno in upoštevamo pravila. Po predavanju smo se skupaj sprehodili po bližnjih šolskih poteh, kjer so učenci lahko v praksi preizkusili pravilno prečkanje prehoda za pešce. Obisk je bil zelo poučen in prijetna izkušnja za vse učence.

Avtor besedila in fotografij: Špela Cehner

Medgeneracijsko druženje

Druženje mlajših in starejših generacij je zelo pomembno. Radi ga imamo »mladi in stari«.

Tradicionalno, kot vsako leto, smo se družili preteklo soboto, 14. 9., na Srečanju starejših krajanov v Novi Cerkvi, ki ga organizira lokalna Karitas. Nastopili sta skupini učencev POŠ Nova Cerkev in POŠ Socka pod mentorstvom Ide Grobelnik in Špele Cehner. Po nastopu smo se vsi še malo podružili in izmenjali novosti med generacijami.

Vesna Kotnik