ZMAGOVALCI PROJEKTA HRANA NI ZA TJAVENDAN

Šestošolci so sodelovali v projektu Hrana ni za tjavendan in kot zmagovalci prejeli Lidlovo vrednostno kartico. Na račun tega bomo obogatili našo šolsko kuhinjo z nekaj več kuharskimi pripomočki.

Cilj projekta je bil ozavestiti učence glede okoljskih, ekonomskih in socialnih problemov, ki jih povzroča zavržena hrana, in hkrati povečati zavedanje o odgovornem ravnanju s hrano. Z učenci smo iskali rešitve, kako zmanjšati in preprečiti nastajanje zavržene hrane doma in v šoli. Učenci so nagrado prislužili s pridnim izpolnjevanjem dnevnikov, meritvami zavržene hrane doma in v šoli, njihovimi predlogi za zmanjševanje količine zavržene hrane, urejanjem šolskega projektnega kotička in sodelovanjem na nagradnem natečaju Reciklirana kuhinja. Zmaga je odraz skupnih idej in njihovega vestnega dela. Odlično šestošolci!

Maja Luković