Dnevni arhiv: 15 septembra, 2022

Projekt 365 dni telovadimo vsi

V torek, 13. 9. 2022, so na POŠ Nova Cerkev s prvim skupnim jutranjim »MIGANJEM« uspešno odprli projekt 365 DNI TELOVADIMO VSI.

Učenci in učiteljice so se ob 8. 15 zbrali v telovadnici in potelovadili ob himni projekta s koreografijo, ki so se jo predstavniki razredov predhodno naučili na dveh srečanjih in jo nato predstavili še ostalim sošolcem. Tako so razgibano začeli torkov šolski dan. In tako bodo začenjali vse torke do konca šolskega leta.

Vodja projekta: Irena Rudnik

Prometni policist

Prometni policist obiskal učence na POŠ Socka

V ponedeljek, 12. septembra 2022, je učence 1. in 2. razreda POŠ Socka obiskal policist.

Povedal je veliko zanimivih in poučnih stvari s področja prometa. Učenci so izvedeli, kako se v prometu obnašati varno kot pešci, zakaj nositi rumeno rutico in kresničke, kako pravilno prečkati cesto, zakaj se je v avtomobilu nujno pripeti z varnostnim pasom in še veliko drugega. Skupaj smo se odpravili tudi na sprehod do bližnjega cestišča, policist pa nam je pokazal tudi svojo opremo in policijski avtomobil. Obisk našega gosta nam je bil zelo všeč.

Veronika Pirman

Obisk gasilcev

Obisk gasilcev, POŠ Socka

V četrtek, 8. 9. 2022, sta našo podružnično šolo obiskala g. Benedikt Podergajs, predsednik GZ Vojnik – Dobrna, in g. Ivan Jezernik, poveljnik GZ Vojnik – Dobrna. Našim učencem sta se posebej zahvalila za sodelovanje na likovnem natečaju, ki ga je razpisala GZ Slovenije, z naslovom »Gasilec – tekmovalec«.

Izmed vseh prispelih risbic OŠ Vojnik je bilo 10 izbranih, nagrajenih in razstavljenih na Gasilski olimpijadi v Celju. Povedala sta, da sta izredno ponosna na naše učence, da sta vesela za vsakega učenca, ki se pridruži mladim gasilcem. Vsakemu učencu posebej, ki je sodeloval na natečaju, sta čestitala in se zahvalila s čokolado, mentorice – učiteljice pa so prejele posebne majice. Pohvalila sta delo mentoric – učiteljic in jih povabila k sodelovanju tudi v prihodnje. Tudi mi smo bili ponosni in veseli obiska, saj bomo z veseljem  ustvarjali tudi v tem šolskem letu.

Suzana Jelenski Napotnik