Dnevni arhiv: 30 junija, 2022

Proslava ob dnevu državnosti

Zadnji šolski dan smo na centralni šoli obeležili dan državnosti. Proslave so se udeležili vsi učenci od 1. do 9. razreda.

Poleg deklamacij, pevskih in plesnih nastopov ter dramske igrice je ravnateljica podelila še pohvale najzaslužnejšim učencem, ki so posegli po najvišjih državnih priznanjih. Prvič smo izpeljali tudi šolsko tekmovanje v hitrostnem sestavljanju Rubikove kocke in zlaganju hitrih lončkov.

Z veseljem smo stopili v počitnice in pomahali šoli v slovo do prihodnjega šolskega leta.

Barbara Ojsteršek Bliznac

Kulturni dan za šestošolce

22. 6. smo izvedli na šoli kulturni dan za šestošolce. Učenci so se seznanjali z bontonom na prireditvah, nato pa so v telovadnici prisluhnili nastopu dveh glasbenikov – Danijele Jerkovič in Luja Studena, ki sta jim predstavila tradicionalna glasbila z različnih koncev sveta. Bolj zvedavi učenci so se tudi preizkusili v skupinskem bobnanju.

Emilija Kladnik Sorčan