Tehniška dneva

TEHNIŠKA DNEVA

V ponedeljek, 20. junija, so imeli četrti tehniški dan osmošolci, in sicer na temo kovine. Ta dan so se odpeljali v Celje, in sicer na Šolski center Celje, kjer so jih prijazno sprejeli ravnateljica in profesorji strojne šole.

Osmošolci so bili razdeljeni v šest skupin in vsaka skupina je krožila med tremi različnimi dejavnostmi. Ta dan so si izdelali piščalko iz medenine, kocko v kocki ter igralno kocko. Za dan so spoznali tudi še druge postopke preoblikovanja kovin, ogledali so si njihovo talilnico in kovačnico. Imeli so tudi možnost modeliranja s pomočjo računalniškega programa CREO. Ogledali so si postopek programiranja ter postopek razreza, nato pa so si fino obdelali obesek v obliki kolesarja.

Osmošolci so ta dan spoznali postopke obdelave kovin, ki jih na naši šoli nimajo možnosti videti. Z njimi so lahko izdelali tudi svoj izdelek.

Profesorji Šolskega centra Celje so se na delavnice odlično pripravili in jih profesionalno izpeljali.

Vilma Ošlak