Dnevni arhiv: 21 junija, 2022

Spominska svečanost

Mladinski pevski zbor je 17. 6. sodeloval na spominski svečanosti, ki sta jo v parku pri Psihiatrični bolnišnici Vojnik organizirali lokalna organizacija Združenja za vrednote NOB Slovenije in Krajevna skupnost Vojnik. V spomin na dogodek iz 2. svetovne vojne, ko so nacisti usmrtili 92 oseb s posebnimi potrebami, bivajočimi v ustanovi, so posadili devet parkovnih dreves. Spremljajočo komemorativno slovesnost so oblikovali člani mladinskega zbora pod mentorstvom Emilije Kladnik Sorčan. Učenci so z ravnateljico, županom ter ostalimi predstavniki organizacij in lokalne skupnosti sodelovali pri sajenju dreves. Psihiatrična bolnišnia je ob zaključku poskrbela tudi za pogostitev.

Emilija Kladnik Sorčan

Zapoj z menoj

Po treh letih je 2. junija zopet zazvenelo petje zborov OŠ Vojnik na prireditvi ZAPOJ Z MENOJ.

S tremi skladbami so se predstavili otroški zbori: POŠ Šmartno z mentorico Vesno Kolin ob kitarski spremljavi Domna Mateliča, POŠ Socka pod vodstvom Suzane Jelenski – Napotnik in POŠ Nova Cerkev z zborovodkinjo Sabino Penič s spremljavo Lidije Štimulak. Predstavila se je tudi glasbena skupina petošolk pod mentorstvom Vesne Kotnik. Z matične šole so nastopili prvošolci pod vodstvom Klavdije Winder Pantner, OPZ 2. in 3. razreda, ki jih vodi Kaja Humski, ter OPZ 4. in 5. razreda z Barbaro Jančič. Program je zaključil mladinski zbor z zborovodkinjo Emilijo Kladnik Sorčan, ki je ob pomoči učencev – pevcev tudi povezovala program. Vse zbrane je pozdravila ravnateljica Nataša Čerenak in podelila priznanja za sodelovanje. Vzdušje je bilo zelo prijetno in obisk nad pričakovanji. Vsem nastopajočim je bilo v veselje, da smo ponovno oživili zborovsko dejavnost na šoli.

Emilija Kladnik Sorčan

Tehniška dneva

TEHNIŠKA DNEVA

V ponedeljek, 20. junija, so imeli četrti tehniški dan osmošolci, in sicer na temo kovine. Ta dan so se odpeljali v Celje, in sicer na Šolski center Celje, kjer so jih prijazno sprejeli ravnateljica in profesorji strojne šole.

Osmošolci so bili razdeljeni v šest skupin in vsaka skupina je krožila med tremi različnimi dejavnostmi. Ta dan so si izdelali piščalko iz medenine, kocko v kocki ter igralno kocko. Za dan so spoznali tudi še druge postopke preoblikovanja kovin, ogledali so si njihovo talilnico in kovačnico. Imeli so tudi možnost modeliranja s pomočjo računalniškega programa CREO. Ogledali so si postopek programiranja ter postopek razreza, nato pa so si fino obdelali obesek v obliki kolesarja.

Osmošolci so ta dan spoznali postopke obdelave kovin, ki jih na naši šoli nimajo možnosti videti. Z njimi so lahko izdelali tudi svoj izdelek.

Profesorji Šolskega centra Celje so se na delavnice odlično pripravili in jih profesionalno izpeljali.

Vilma Ošlak