Tretješolci skrbeli za naravo

Mesec april smo tretješolci posvetili naravi in skrbi zanjo. 22. 4. 2022 smo obeležili dan Zemlje in se pogovarjali o tem, kako bi vsak lahko pripomogel k ohranjanju Zemlje. Učenci so imeli zanimive ideje.
Tik pred prazniki smo imeli naravoslovni dan, posvečen ločevanju in reciklaži odpadkov. Odpeljali smo se v podjetje Simbio, kjer smo lahko v živo videli, kako veliko smeti prihaja v center vsak dan in kako tam poskrbijo za njih. Učenci so spoznali, da je res pomembno, da vsi ločujemo odpadke, saj tako lahko nekatere odpadke recikliramo in ne končajo na kupu, ki ga ustvarjajo odpadki.
Ogledali smo si tudi proizvodnjo podjetja Vivapen, ki je med vodilnimi podjetji s proizvodnjo nalivnih peres, rolerjev in drugih pisal v Evropi. V podjetju so vsakemu učencu podarili nalivno pero, bombice in brisalec, za kar se podjetju z učenci zahvaljujemo.
Katja Zupančič