Dnevni arhiv: 4 maja, 2022

Tretješolci skrbeli za naravo

Mesec april smo tretješolci posvetili naravi in skrbi zanjo. 22. 4. 2022 smo obeležili dan Zemlje in se pogovarjali o tem, kako bi vsak lahko pripomogel k ohranjanju Zemlje. Učenci so imeli zanimive ideje.
Tik pred prazniki smo imeli naravoslovni dan, posvečen ločevanju in reciklaži odpadkov. Odpeljali smo se v podjetje Simbio, kjer smo lahko v živo videli, kako veliko smeti prihaja v center vsak dan in kako tam poskrbijo za njih. Učenci so spoznali, da je res pomembno, da vsi ločujemo odpadke, saj tako lahko nekatere odpadke recikliramo in ne končajo na kupu, ki ga ustvarjajo odpadki.
Ogledali smo si tudi proizvodnjo podjetja Vivapen, ki je med vodilnimi podjetji s proizvodnjo nalivnih peres, rolerjev in drugih pisal v Evropi. V podjetju so vsakemu učencu podarili nalivno pero, bombice in brisalec, za kar se podjetju z učenci zahvaljujemo.
Katja Zupančič

Plavalni tečaj v 3. razredu

V mesecu marcu so tretješolci teden pouka preživeli na bazenu. Imeli so namreč plavalni tečaj. Učili so se tehnike plavanja. Imeli pa so tudi čas za zabavo v vodi. Kljub vse večji utrujenosti vsak dan so učenci vztrajali in za uspešno opravljen tečaj prejeli diplome. Vsem učencem učiteljice iskreno čestitamo!
Katja Zupančič

Tehniška dneva za devetošolce

V sredo, 20. 4. 2022, in četrtek, 21. 4. 2022, sta za učence 9. razredov potekala tehniška dneva.
Razdeljena sta bila tako, da so si en dan ogledali Vzorčno mesto v Velenju, kjer so spoznali deficitarne poklice in so se imeli tudi priložnost preizkusiti v vlogi keramičarja, električarja … Po ogledu Vzorčnega mesta so si ogledali Muzej osamosvojitve 1991 in razstavo Afrike, slona mastodonta, gostilne in trgovine Nekoč na Velenjskem gradu.
Drugi dan tehniškega dneva pa je bil namenjen poglabljanju iz tehnike in tehnologije, ki jo na naši šoli pišejo devetošolci kot 3. predmet na nacionalnem preverjanju znanja.
Branka Čakš

TEKMOVANJE MATEMČEK

Prostorska predstavljivost predstavlja eno ključnih sposobnosti za mnoge poklice. V želji, da jo lahko razvijejo tudi naši učenci, smo 5. 11. 2021 za učence od 2. do 9. razreda organizirali šolsko matematično tekmovanje Matemček. Na tekmovanju je sodelovalo 150 učencev. Rezultati so bili izjemni. 68 učencev je osvojilo bronasto priznanje,  22 biserno priznanje ter 21 učencev se je uvrstilo na državno tekmovanje.

Državno tekmovanje je potekalo 31. 3. 2022 na naši šoli. Udeležilo se ga je 19 učencev in od tega so zlata priznanja dosegli naslednji učenci: Benjamin Otorepec, 3.b, Viktorija Žibret, 3.b, Oskar Herman, 3.c, Marcel Žibret, 5.a, Ana Marguč, 7.c.

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo za izjemen dosežek.

Metka Klinc

Gremo v objem narave domačega kraja

Planinci POŠ Nova Cerkev smo se na pot pognali iz Socke in po 10 km hoje zaključili v sosednji občini Dobrna na Zavrhu (907 m).

Sobotni dan nas je 50 ljubiteljev pohodništva resnično želelo preživeti v naravi. Očitno je veliko željo zaznalo tudi nebo, saj nam je kljub napovedim prizaneslo s padavinami.

Dnevu smo dali priložnost, potrudili smo se in se v popoldanskih urah prijetno utrujeni vrnili domov.

Naši otroci znajo naravo odlično opazovati, doživljati, so zvedavi in znajo se čuditi.  Radi so v naravi. Takrat pozabijo na računalnik in ostale tehnologije.

Privoščimo jim to čim večkrat, saj so narava, gozd, rastline in drevesa ključ do ljubezni in sočutja.

Priložene fotografije Valerije Jakop bodo naš zapis potrdile.

Ida Grobelnik