Zopet v Sorževem mlinu

Zopet v Sorževem mlinu … pogrešali smo ga …

Zadnji dve leti nam je pogled večkrat ušel po dolini proti Hudinji, kamor smo otroci šole in vrtca izjemno radi zahajali.

Prav vsi smo že pogrešali dneve dejavnosti, ki so z gospodarjem Otonom Samcem vedno poučni in izjemno zabavni. Tokrat  smo dopoldne na učni kmetiji preživeli tretješolci domače šole, ko smo spoznavali dediščino Nove Cerkve. Ker Oton uživa v pristnem stiku z naravo, opazi marsikaj. Za uvod nas je povabil na travnik na iskanje murnovih luknjic in pajčevine.

Po ogledu mlina, Mlinarjeve hiše in žage venecijanke je sledila še demonstracija uživanja kopriv. Če zna Oton, poskusimo še mi … A za kulinarični večer smo se dogovorili na kresno noč. Takrat bomo ponovno njihovi gostje vsi učenci naše šole.

Ker gre ljubezen tudi skozi želodec, nam je mlinar podaril polnovredno pirino moko, iz katere smo naslednji dan v učilnici pekli okusne in zdrave palačinke.

Ponosni smo, da imamo v Novi Cerkvi tako čudovito »učilnico na prostem«.