Tehniška dneva za sedmošolce

V četrtek, 14. 4. 2022, sta imela tehniški dan oddelka 7. a in  7. d v šoli, in sicer v obliki delavnic na temo umetne mase in sladkor v prehrani. Spoznali in razpravljali so o zdravem načinu življenja, kako pripraviti zdrav obrok in kako nevarna sta sol in sladkor v prekomernih količinah. Na temo umetnih mas pa so si učenci izdelali hologram, ki so ga kasneje tudi uporabili na svojih telefonih. Ogledali so si  tudi posnetek o reciklaži odpadkov umetnih mas.
7. b in 7. c sta bila ta dan v Tehnoparku v Celju, kjer je potekal tehniški dan na temo energija. Učenci so v Tehno parku spoznavali zakonitosti vesolja, na simulatorjih so si pričarali letenje z zmajem in padec s stolpnice. Pri lego robotiki so izdelali vetrnico in preskušali koliko julov energije lahko ustvarijo. In kako hitro se ta energija porabi. Spoznavali so pomen in namen infra rdeče svetlobe. S pomočjo prizem so ustvarili mavrico in spoznali katere barve lahko mešajo in ustvarjajo nove odtenke. Čas v delavnicah se je kar prehitro iztekel. Polni novih spoznanj smo se vrnili nazaj v šolo z obljubo, da takšen dan še kdaj ponovimo.
V petek, 15. 4. 2022, sta se oddelka zamenjala.
Branka Čakš, Petra Strnad Ermenc