Dnevni arhiv: 15 marca, 2022

Gregorjevo v Novi Cerkvi

NA GREGORJEVO V NOVI CERKVI

Tokrat smo se spuščanja gregorčkov še bolj veselili, saj nam lani to ni bilo dano.

Plavajoče hišice so otroci izdelovali v šoli, pretekla leta so jim na popoldanskih delavnicah priskočili na pomoč starši. Dokazali so, da so pravi mojstri v ustvarjanju.

Spust smo opravili brez obiskovalcev v dopoldanskem času. Res je manjkal čar lučk ob sončnem zahodu, a vsi smo kljub temu izjemno uživali ob pogledu na množico plavajočih mojstrovin v kanalu Hudinje pri  Sorževem mlinu. Pridružili so se nam najmlajši iz Vrtca Mavrica Vojnik – enota Nova Cerkev, otroci Hiše otrok Nova Cerkev in nepogrešljivi gasilci domačega gasilskega društva.

Ida Grobelnik

Kultura in pust na POŠ Šmartno

Prvi teden v februarju smo na POŠ Šmartno v R. d. namenili kulturi. Spoznali in ogledali smo si kulturne ustanove, obudili in poglobili znanje o našem največjem pesniku Francetu Prešernu in ob tem pripravili spletni prispevek.

Tudi letos nas narava ni obdarila s snegom, zato smo tudi letošnji zimski športni dan izvedli na drsališču v Celju. Nekateri so že prav spretni drsalci, drugim pa je svojo pomoč in strokovno znanje tudi letos nudila ga. Anja Bratec Lesjak. Brez  poškodb in z nasmeški na obrazu smo zapustili drsališče ter dan zaključili na otroškem igrišču v mestnem parku.

V počitnice smo tudi letos stopili norčavo. Zadnji dan pred počitnicami v šolo niso prišli otroci in učiteljice, temveč pustne šeme. Oblečeni v svoje najljubše junake smo se sprehodili po kraju in si s petjem in preganjanjem zime prislužili bonbon. Na šolskem igrišču smo imeli veliko pustno rajanje. Poleg zabave so bili otroci navdušeni nad baloni, ki jih je učiteljica spretno oblikovala v rožo, kužka, srce ipd. Vsak otrok je dobil balon po svoji želji in ga odnesel domov.

Milanka Kralj