Dnevni arhiv: 1 novembra, 2021

Zlato priznanje na državnem likovnem natečaju Likovni svet otrok

Na 53. državnem likovnem natečaju – Likovni svet otrok, ki je v letu 2020/2021 potekal na temo »Obrnjeno na glavo«, so naše učenke Ana Marguč, 7. r., Julija Košenina, 7. r., Kornelija Rezar, 7. r., Mia Macuh, 8. r., Nika Rovan, 7. r., Pia Amon, 7. r., Tamara Jus, 7. r., Urška Sitar, 7. r., in Zoja Marčič, 7. r., prejele zlato priznanje.

Zlato priznanje smo prejeli za kolekcijo likovnih del, ki je nastala pod mentorstvom likovne pedagoginje Sanje Stropnik. Kolekcijo sestavljajo monotipije in kiparski izdelki živalskih figur. Gre za večbarvne monotipije in živalske figure, ki presenečajo s svojo natančno tehnično izvedbo, raznolikostjo in igrivostjo likovnih motivov.

Ob pregledu celotne kolekcije se čuti igrivost, zavzetost, natančnost in užitek ob ustvarjanju. Učenci in učenke so naredili korak naprej pri razvijanju lastne ustvarjalnosti, izvajanju redko videnih likovnih tehnik in spoznavanju novih likovnih pojmov, s katerimi so nadgrajevali znanje o likovnem jeziku.

Na skupni fotografiji manjka učenka Nika Rovan.

Sanja Stropnik, učiteljica

Oktober na POŠ Šmartno

Mesec oktober, barvit jesenski mesec, je bil barvit z dejavnostmi tudi pri nas, na POŠ Šmartno v Rožni dolini.

Že takoj, 1. oktobra, so nas obiskali šmartinski gasilci in skupaj z njimi smo izvedli EVAKUACIJO. Po izvedeni evakuaciji so nam predstavili še gasilski avto, opremo, učenci pa so tudi gasili z aparatom  in vodo. Izkušnja je bila zanimiva in polna adrenalina.

Prvi teden v oktobru so četrtošolci odšli na PLANINSKO ŠOLO V NARAVO. Domov so se vrnili na  smejani in povedali, da so preživeli čudovit teden, poln dogodivščin in novega znanja. Seveda so se spletala tudi nova poznanstva, saj so bili z njimi učenci POŠ Nova Cerkev. Vsi že komaj čakajo poletno šolo v naravi.

Tretješolci so imeli 1. NARAVOSLOVNI DAN. Podali so se na kmetijo Razgoršek, kjer jih vedno lepo sprejmejo, postrežejo in jim pripravijo zanimive delavnice (kuhanje mila, spletanje zapestnic …).

V torek, 12. oktobra, smo v goste povabili g. Tomija Majcna, ki nam je predstavil razne inštrumente in nanje seveda zaigral, mi pa smo ga spremljali s pesmijo in plesom. Mogoče je celo katerega navdušil, da postane profesionalni glasbenik, kot je on sam.

V tednu od 11. do 15 oktobra so se vrstili še TEHNIŠKI DNEVI na temo jeseni. Četrti in peti razred pa je v tem tednu izvedel tudi KULTURNI DAN na temo TO SEM JAZ. Prvošolce pa je obiskal  policist, ki je naše najmlajše pospremil na varno pot.

V ponedeljek, 18. oktobra, smo se odpravili  po okoliških poteh in izvedli ŠPORTNI DAN. Vreme je bilo čudovito, dan pa smo zaključili s sladkanjem s kostanji, katerega nam me skuhala ga. Anita.

Pred odhodom na JESENSKE POČITNICE smo se spomnili še na naše preminule. Pred Domom krajanov smo pod vodstvom ge. Vesne Sevšek Kolin izvedli KOMEMORACIJO.

Ja, oktober je bil poln raznih dejavnosti in zanimivih dogodkov. In kakšen bo november?

Milanka Kralj, vodja POŠ Šmartno

Uspešno izveden prvi športni dan

V četrtek, 14. 10. 2021, in petek, 15. 10. 2021, smo za osmošolce in devetošolce izvedli prvi športni dan.

Športni dan na tematiko pohod smo izvedli na Rigelj (536 m). Pot, ki je bila približno dolga 13 kilometrov, smo vsi uspešno premagali. Do vrha  smo imeli vmesno postajo, kjer smo se okrepčali in odžejali. Služilo nam je tudi vreme, saj je po meglenem jutru posijalo sonce. V naši okolici imamo ogromno planinskih poti, kjer lahko veliko postorimo za naše zdravje. Na koncu ne škodi, če poudarimo, da moramo smeti, ki jih na poti “pridelamo” odnesti v dolino in jih odložiti v  kante za smeti.

Za športni aktiv: Robert Suholežnik

Zahvala donatorjem

» Tisti, ki prinašajo sonce v življenje drugih, so tudi sami obsijani z njim.«

V oktobru smo v POŠ Nova Cerkev prejeli šest Zepterjevih ionizatorjev in prečiščevalcev zraka. Da odlično filtrirajo, čistijo in obogatijo zrak z negativnimi ioni, smo preverili z merilcem za nadzor kakovosti zraka.

Iskreno se zahvaljujemo vsem donatorjem in pobudnici dobrodelnosti Zvezdani Stolec.

Ida Grobelnik